Kryzys w związku

Opublikowane przez 22 września 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Kryzys w związku

Nawet w najbardziej udanych związkach zdarzają się trudniejsze chwile, które odbijają się na samopoczuciu partnerów. Jeśli czujemy, że nasze relacje z drugą połową również są dalekie od ideału, warto zastanowić się nad podjęciem odpowiednich kroków. Czasami jedynym rozwiązaniem okaże się profesjonalna terapia dla par, a niekiedy wystarczy szczerze porozmawiać ze swoją partnerką. Zawsze warto walczyć o związek, nawet jeśli wydaje nam się, że tylko jedna strona się o to stara. Najważniejsze jest, aby dokładnie zdiagnozować przyczynę kryzysu, co pomoże nam w znalezieniu skutecznego lekarstwa na złamane serca.

Pierwszym etapem walki z kryzysem powinna być szczera rozmowa, podczas której musimy wyjaśnić sobie wszystkie problemy, jakie do tej pory nas dręczyły. Być może nasza partnerka pomoże nam zrozumieć, co tak naprawdę doprowadziło nas do obecnego stanu. Najważniejsze jest, aby podczas rozmowy poskromić wszystkie emocje. Na pewno nie możemy unosić się gniewem, nawet jeśli nasza druga połowa zdenerwowała nas swoimi słowami. Najlepiej usiąść naprzeciwko siebie i spojrzeć sobie w oczy, dokładnie wyjaśniając, co chcielibyśmy zmienić w naszym związku. Być może nasze oczekiwania dotyczące wspólnej przeszłości są dość zróżnicowane i właśnie na tym polega najważniejszy problem. W takim przypadku musimy dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć kompromis. Najważniejsze jest, aby obie strony starały się ratować związek, podejmując inicjatywę.

W małżeństwie z wieloletnim stażem często występuje nuda, która idzie w parze z przyzwyczajeniem. Tym samym partnerzy powoli zapominają o tym, ile przyjemności może zapewnić wzajemne uczucie. Warto zastanowić się nad sferą seksualną – być może właśnie na tej płaszczyźnie musimy szczególnie popracować. Urozmaicenie życia erotycznego często jest najlepszym sposobem na pokonanie kryzysu, sprawdzając się w wieloletnich związkach. Jeśli jednak wzajemne nieporozumienia wciąż się nawarstwiają, lepiej zdecydować się na poradę specjalisty. Profesjonalny psycholog na pewno szybko pomoże nam dojść do źródła naszych problemów, dokładnie wsłuchując się w argumenty każdej ze stron. Być może przyczyną ochłodzenia relacji jest po prostu brak czasu poświęconego drugiej osobie. Czasami wystarczy wspólne wyjście na obiad czy do kina, aby naprawić zaburzoną relację. Warto zastanowić się, czy do tej pory poświęcaliśmy partnerce wystarczająco dużo czasu. Być może zupełnie nieświadomie zaniedbaliśmy swój związek, przeznaczając każdą wolną chwilę na rozwój zawodowy.

Uczucie powinno być priorytetem w każdym związku, dlatego musimy stale je pielęgnować. Dzięki temu uda nam się utrzymać odpowiednie relacje z partnerką, które będą satysfakcjonujące dla obu stron. Jeśli w naszym małżeństwie przyszedł czas na kryzys, nie należy się poddawać. Czasami najprostsze rozwiązania okażą się najskuteczniejsze, pomagając w odzyskaniu uczucia naszej drugiej połowy. Zawsze warto walczyć o miłość, próbując ponownie przybliżyć się do ukochanej, jednocześnie na nowo zdobywając utracone zaufanie.

Dodaj komentarz